Firma Księgarska Leszek Maruszewski „LM” w Wolsztynie rozpoczęła działalność w dniu 1 września 1990 roku na bazie księgarni „Domu Książki” w Zielonej Górze.
Rozwijała się dynamiczne tworząc prawie co roku jedną nową księgarnie. Obecnie Firma posiada 12 księgarń: 5 w Województwie Lubuskim, oraz 7 w Województwie Wielkopolskim. Od 2005 Firma prowadzi również księgarnię internetową.
Głównie zajmujemy się dystrybucja i sprzedażą książek. Staramy się książkę upowszechniać, by docierała do jak najszerszych kręgów czytelników.
Aktywnie uczestniczymy w żuciu kulturalnym swego środowiska propagując poezję, różne elementy rozwoju kulturalnego, oraz walory turystyczne swej „małej ojczyzny”.
Prowadzimy również drobną działalność wydawniczą. Udało nam się wspólnie z Biblioteką Publiczną wydać 8 tomików poezji lokalnych twórców. Wspólnie z Wydawnictwem Sygnatura w Zielonej Górze i BiK w Pile wydaliśmy dwie mapy okolic Wolsztyna i planu miasta.
Organizujemy spotkania z pisarzami i poetami, oraz promocje książek.
Jesteśmy jedną z największych prywatnych firm księgarskich w Polsce, a nowe wnętrze naszej największej księgarni w Wolsztynie budzi podziw w całej naszej branży.
Jesteśmy członkami ogólnopolskich organizacji księgarskich, takich jak: Izba Księgarstwa Polskiego, czy Stowarzyszenie Księgarzy Polskich.
Firma ma już następców i to gwarantuje dalszy, wysoki poziom świadczenia usług księgarskich, oraz wielopokoleniowy rozwój.
Zapraszamy wszystkich miłośników książek do naszych księgarń.