Przewodnik Ziemia Wolsztyńska

W czwartek 24.04.14 r. w Bibliotece Miejskiej w Wolsztynie odbyła się promocja nowego przewodnika po ziemi wolsztyńskiej. Na spotkanie z autorem p. Marcinem Adamczakiem przybyli między innymi p. Bogusława Tuchocka – przewodnicząca Rady Miejskiej w Wolsztynie, p. Leszek Maruszewski właściciel naszej Księgarni, inicjator powstania przewodnika. W promocji brała również udział p. Arleta Początek, autorka grafik, które są ozdobą pozycji.

Przewodnik po regionie wolsztyńskim jest pozycją jakiej od dłuższego czasu brakowało na naszym rynku. Pozycja dość dokładnie opisuje historię naszego miasta oraz jego najważniejsze atrakcje turystyczne. W konkretny sposób przedstawia także wiele miejscowości położonych na ziemi wolsztyńskiej obejmując swoim obszarem nie tylko powiat Wolsztyn ale także część gminy Rakoniewice.

Jest to ciekawa pozycja skierowana nie tylko do turystów ale także do osób, które chcą czegoś więcej dowiedzieć się nt. naszego miasta oraz regionu.

„Przewodnik. Ziemia wolsztyńska” jest do nabycia w księgarnia Firmy Księgarskiej „LM” oraz w księgarni internetowej www.ksiegarnia.osdw.pl